انتقاد از وضعیت فروش بلیت پروازهای تهران – اهواز

نایب رییس انجمن آژانس‌های هواپیمایی خوزستان از وضعیت گران‌فروشی بلیت‌های هواپیمایی در سطح استان به ویژه در مسیرهای تهران اهواز و بالعکس انتقاد کرد.

پرواز تهران - اهواز

وحید خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه‌ خوزستان، اظهار کرد: این وضعیت بیشتر در مناسبت‌های خاص سال و تعطیلاتی که تقاضا جهت سفر هوایی زیاد است، دیده می‌شود.

وی افزود: عده‌ای سودجو تحت عنوان پروازهای چاتری بلیت هواپیما را خارج از عرف و قانون سازمان هواپیمایی کشور و با قیمت بالایی عرضه می‌کنند.

خادمی تصریح‌ کرد:‌ این گران‌فروش‌ها و سودجویی‌ها تا کی ادامه می‌یابد و آیا کسی نمی‌خواهد جلوی این سودجویی‌ها و تضییع حق مردم را بگیرد؟

وی ادامه داد: این مساله به نام پروازهای چارتر که سازمان هواپیمایی کشور آن را غیرقانونی دانسته رخ می‌دهد و هیچ‌ ارگانی تاکنون اقدامی در زمینه کنترل و نظارت در این زمینه انجام نداده است.

نایب رییس انجمن آژانس‌های هواپیمایی خوزستان ادامه‌ داد: چارترکنندگان سایت‌هایی را به صورت غیرمجاز جهت فروش بلیت ایجاد کرده‌اند و از این طریق به‌راحتی اقدام به فروش بلیت با قیمت دلخواه می‌کنند؛ مثلا قیمت مصوب بلیط هواپیمایی تهران اهواز و بالعکس ۱۳۶ هزار تومان است اما در قالب پرواز چارتری آن را ۱۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان نیز می‌فروشند.

خادمی گفت: انتظار داریم اداراتی همچون تعزیرات حکومتی و ارگان‌های مبارزه با گران‌فروشی و سازمان هواپیمایی کشور جلوی فعالیت شرکت‌های هواپیمایی متخلف را بگیرد تا دیگر شاهد این گران‌فروشی‌ها نباشیم.

وی یادآور شد: ‌این مساله در پروازهای تهران مشهد و اهواز مشهد و بالعکس نیز دیده می‌شود.


منبع : ایسنا

درج دیدگاه